Penetrasyon Testleri

✓Bilgi Teknolojileri sistemlerinize karşı yapılacak olan internet temelli saldırılara karşı, ağ ve uygulama yazılımlarınızdan kaynaklanan güvenlik açıkları ve zayıflıkları, gerçek zamanlı saldırı testleriyle önceden tespit edebiliriz.

White Hat, Black Hat ve Grey Hat olarak özetleyebileceğimiz saldırılarla, işletim sistemi, veri tabanı ve bağlı olarak çalışan uygulamalarınızdan, bilginiz dahilinde veriler elde ederek, sistemlerinizin açıklarını bulabiliriz.

✓Anlaşmalı hackerlar aracılığıyla yaptığımız, penetrasyon testleri gerçek dünyada karşılaşacağınız saldırı tehlikelerine karşı, savunmanızı güçlendirmek için en iyi yöntemdir.

✓Sektörde kullanılan bir takım hazır test yazılımlarının hiçbirisi, insan gibi algoritma geliştiremediği için, ilk tercihimiz değildir.

✓OWASP, OSSTMM, CHECK, GSI, CNI, CEH, CREST metodlarını çalışmalarımızda kullanıyoruz.

✓Uygulama geliştirirken yapılan en sık hataların, yazılım için kullanılan programlama dilinin, değişkenlerinden kaynaklandığını ve söz dizimi desteğiyle ilgili olduğunu biliyoruz.

Veri tabanı saldırıları konusunda en sık karşılaşılan sorunun şifreleme ve erişilen kullanıcının yetkileriyle ilgili olduğunu müşteri deneyimlerimizden biliyoruz.

✓Uygulamalarınız ve web siteleriniz için stres testleri yaparak, olası ağ yük ve erişim sorunlarınızı gösterip, sistemlerinizi ölçeklemenizi sağlayabiliriz.

✓Penetrasyon testleri için söyleyebileceğimiz en önemli şey, kapsam ve risklerin tanımlanmasıdır.

 

Çözüm Ortaklarımız