Kurumsal

Biz kimiz?

Bilgi Teknolojileri alanında,

Özel sektörde, 1 Ekim 1992 yılında başladığımız BT çalışanı ve yöneticisi iş tecrübesiyle, 2005 yılında başladığımız Adli Bilişim çalışmaları sonucunda 22 Nisan 2006 yılında turkishforensic markasını oluşturduk.13 Mayıs 2008 tarihinde kurulan şirketimiz, GÖKTÜRK Bilgi Teknolojileri ve Bilişim Analizi Denetim Yatırım Danışmanlığı Ltd. ile kurumsallaşarak, Adli Bilişim ve Bilgi Güvenliği alanlarında uluslararası kalite ve standartları ilke edinerek çalışmaya başladık.

AR-GE ve yenilikleri takip etmek için yurtiçi - yurtdışı bilimsel konferans ve fuarlara (CebiT Avrasya-ISC Turkey,inet-TR-Türkiye, CebiT Hannover-Almanya, Defcon-Blackhat-DFRWS-ABD) katılarak, Adli Bilişim ve Bilgi Güvenliği alanlarındaki en yeni araştırma sonuçları ve teknolojiyi müşterilerimiz için takip etmekte, bildiriler sunmaktayız.

Kamuoyunu ilgilendiren adli bilişim ve bilgi güvenliği olayları konusunda çeşitli TV, gazete ve dergilere aydınlatıcı mülakatlar vermekteyiz.

USB-SATA-SCSI-SAS sabit ve taşınabilir disk, RAM-CD-DVD-Blueray-tablet-cep telefonlarından silinen, çağrı kayıtları, SMS, adres defteri, fotoğraf, sosyal ortam (Whatsapp,Skype vb.) xls, ppt, doc, odt ofis dosyaları, SQL-Oracle veritabanı, Lotus-Exchange posta sunucusu vb. verilerini kurtarmaktayız.

Adli Bilişim çalışmaları kapsamında bilgisayar, tablet, cep telefonu, silinen SMS, çağrı detayı, güvenlik kamerası, ses ve görüntü iyileştirme, eşkal-kişi, araç plaka tespiti, kalp pili, yoğun bakım monitörü, USB/bellek kartı, sabit disk vb. ortamları inceleyerek Adli Bilişim Laboratuvarı hizmeti vermekteyiz. Suç ve olay örgüsüne dair kanıtların bulunması için mahkemeler-şirketler-kişiler için Adli Bilişim Analizi Raporları hazırlamaktayız.

Bilişim suçu olaylarının çoğunda, en büyük eksikliğin; kurumlarda BT standartlarına uyulmaması ve süreç yönetimiyle ilgili olduğu görülmekte.

Kamu ve özel sektör için, Adli Bilişim Analizi, ISO 27001, PCI-DSS, BBDK, Bilgi Güvenliği Denetimi, CobIT, ITIL, BGYS, e-ticaret Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı, Adli Bilişim ve Bilgi Güvenliği Eğitimleri, özel sektör ve kamu kurumlarına CSIRT/BOME Adli Bilişim ve Bilgi Güvenliği laboratuvarı yatırımlarını projelendirip, kuruyoruz.

Sanayi Casusluğunu tespit etmek özel ilgi alanımız.

İş tecrübemiz ve piyasanın ihtiyaçlarını birleştirip, yerli üretimi teşvik için açılan Tübitak-TEYDEP 1511 Öncelikli Alanlarla ilgili BİT çağrıları kapsamında AR-GE çalışmalarına başlayarak, TÜRK tasarımı ve yerli üretimle TEMPEST sızdırmazlığı, FIPS, COMSEC, CC, FCC onayı alacak yenilikçi, 3 nesil yönlendirici tasarlıyoruz.

Çözüm Ortaklarımız