Bilgi Güvenliği Yönetim Danışmanlığı

 

Kurumların sahip olduğu BT sistemlerindeki verilerin çalınması, değiştirilmesi ve bütünlüğünün bozulması gibi sonuçlara karşı, daha işin başında güvenilir, kararlı çalışan sistemlerin ve süreçlerin tasarlanması amacıyla bilgi güvenliği için yönetim danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Savunmanızın güçlendirilmesi amacıyla, güvenlik standartlarına uygunluğun denetlenmesi ve sektörel düzenlemelere uyum (SOX, PCI, BDDK) gibi gereklilikleri yerine getirerek, olası risklerinizi karşılayabilir ve yönetebiliriz.

Uygulama geliştirmek için seçeceğiniz yazılım dilinin söz dizimi hatalarının tespiti ve kullandığınız ağ topolojisinin zafiyet analizi için gerçek zamanlı penetrasyon-saldırı testleriyle, sistemlerinizin açık kalma ve hizmet verebilme süresini yükseltebiliriz.

Sanayi Casusluğunu tespit ve önlemek için Tempest ve Steganografiye karşı iş süreçlerinizi güvenliği hale getirebiliriz.

BT hurdalarınız (sabit disk, DVD, DLT) ve çöpleriniz için imha ve geri kazanım sistemi kurabilir, risk değerlerinize göre sanayi sırlarınızı sınıflandırabiliriz.

Kurumunuz da, Veri sızdırma davranışının tespiti için, psikololog gözetiminde kişilik analizi testleri yapılmasını sağlayabiliriz.

 

Çözüm Ortaklarımız